Jak oczyścić mieszkanie z negatywnej energii?

To prawda, że mamy XXI wiek, w którym podobno nie ma miejsca na czary i zabobony, a magia kojarzy się wyłącznie z serią o Harrym Potterze. Jednak wiele wskazuje na to, iż współcześni ludzie również doświadczają pewnych zdarzeń, których racjonalnie nie sposób wytłumaczyć. Jednym z takich doświadczeń są negatywne energie związane z miejscami, w których przebywamy (nasze mieszkania, domy, miejsca pracy). Niby wszystko jest w porządku, a intuicyjnie i podskórnie czujesz, że coś jest nie tak… Aby to jakoś oswoić, nazywamy to „pechem”, „złą karmą”, przyznając, że pewnych rzeczy nie ma szans uniknąć, że tak już widocznie musi być. Nie musi. Możemy się wziąć za oczyszczanie mieszkania czy domu sami.

Choroby, kłótnie, problemy finansowe, depresja mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Jeśli jednak wykluczy się większość „normalnych” przyczyn i zwalczy je „normalnymi” metodami, a problem nie ustępuje (np. pacjent w szpitalu dochodzi do pełnego zdrowia, a po powrocie do domu choroba powraca; urabiasz sobie ręce po łokcie w pracy, a efektów – również tych finansowych – nie widać), być może warto sięgnąć po metody „nie z tego świata”. Nie zaszkodzą, a mogą sporo pomóc.

Od prawie dwóch lat mieszkamy w wynajmowanym mieszkanku. Na początku było nam w nim całkiem wygodnie – nowe miasto, nowa praca, nowe możliwości. Po jakimś czasie poczuliśmy, że mieszkanie zamiast dodawać nam energii, w jakiś sposób ją odbierało i animuszu do działania jakby było mniej. Na początku przeciwdziałaliśmy temu za pomocą Feng Shui, przemalowaliśmy pokoje, wstawiliśmy sporo nowych, świeżych roślin, ale wrażenie stagnacji nie znikało. Zapadła decyzja – przeprowadzamy się. Długo szukaliśmy właściwego lokum. Zmiana miała być na lepsze, więc i kryteria były twarde, bez kompromisów.

Znaleźliśmy. Bardzo ładne, jasne, przestronne. Doskonałe. Do przeprowadzki gruntownie się przygotowaliśmy. Jeśli to miał być nowy początek, należało zadbać o wszystkie strefy. Również te mniej widzialne i widoczne. Przede wszystkim zależało nam na tym, by wprowadzić się do mieszkania oczyszczonego z wszelkich zaszłości, które ewentualnie mogłyby nam bruździć  lub hamować. Przeszukałam sporo materiałów i zapoznałam się z kilkoma metodami na oczyszczenie atmosfery i energii miejsca, które pozwolą na pozbycie się negatywnej energii i wprowadzenie na jej miejsce świeżej i pozytywnej, dodającej sił i wzmacniającej. Część z tych rytuałów jest dość czasochłonna, ale warto poświęcić trochę czasu i wysiłku, aby uzyskać pożądany efekt.

Każdy z rytuałów najlepiej rozpocząć od gruntownego posprzątania i przewietrzenia mieszkania. Dobrze otworzyć wszystkie okna, wpuścić do środka jak najwięcej światła i powietrza, żeby wywiało wszystko, co zbędne. Jeżeli czujesz, że problem jest bardzo gęsty, najlepiej poodsuwać meble od ścian, dokładnie umyć wszystkie kąty i zakamarki. Po tym pierwszym dokładnym zmyciu brudu przystępujemy do mycia rytualnego. Do tego warto użyć wody z solą lub specjalnej „magicznej wody”: zaparzamy 3 gałązki jałowca i po 3 duże łyżki szałwii i bylicy w litrze zdrowej wody (np. oligoceńskiej), odcedzamy do nowego lub bardzo dokładnie umytego używanego wiadra, dodajemy 9 kropli eterycznego olejku różanego i uzupełniamy zdrową wodą (ok. 2l). Bardzo dokładnie obmywamy tą wodą wszystkie powierzchnie, łącznie z progiem i drzwiami wejściowymi.
Następnie rozpoczynamy rytuał wypalania negatywnej energii z mieszkania. Przygotuj kilkadziesiąt białych karteczek, sól i białe świece (jeszcze lepsze są z wosku pszczelego, mają mocniejsze właściwości oczyszczające) – świec ma być tyle, ile pomieszczeń w mieszkaniu (łącznie z balkonem, przedpokojem, schodami, jeśli są wewnątrz mieszkania). Rozpoczynając od pierwszego pomieszczenia po prawej stronie od drzwi wejściowych stawiamy dla bezpieczeństwa na podkładce zapaloną świecę. Następnie w każdym kącie i rogu kładziemy karteczkę, na którą sypiemy szczyptę soli. Warto przy tym odmawiać ulubioną modlitwę, mantrę lub po prostu wezwanie do Siły Wyższej z intencją oczyszczenia.

Czynność tę powtarzamy w każdym pomieszczeniu poruszając się odwrotnie do wskazówek zegara. Najważniejszą rzeczą jest, aby pozostawić świece do całkowitego wypalenia, mają same zgasnąć, w tym czasie sól wchłania wszystkie złogi energetyczne w pomieszczeniach, nawet te całkiem stare i głębokie. Z powodów bezpieczeństwa, nie można zostawiać mieszkania samego w tym czasie, a ponadto warto obserwować świece, w jaki sposób się palą. Jeśli gdzieś kopcą, iskrzą to znaczy, że w tym pomieszczeniu zaległo sporo mniej przyjaznej energii. Warto wtedy po 7 dniach powtórzyć proces już tylko w tym pomieszczeniu. Całkowity rytuał oczyszczania można powtarzać raz na kwartał.

Po całkowitym wypaleniu świec, zbieramy ogarki (jeśli takowe są) i karteczki z solą (ważne, by cała sól została na kartkach nie rozsypana) i powierzamy te resztki wodzie, czyli najlepiej wyrzucić je do rzeki lub jeziora z intencją oczyszczenia. Jeśli w pobliżu nie ma żadnego źródła wody, ostatecznie można je zakopać w ogrodzie, na podwórku lub w parku.

Po tym można idąc w tym samym kierunku oklaskać całe mieszkanie kierując się od dołu do góry ściany. Następnie używając kadzidła lub specjalnych mieszanek ziołowych (ich najczęstszymi składnikami są biała szałwia, melisa, lawenda, piołun, nagietek) okadzić całe mieszkanie.

Na samym końcu dobrze jest mieć jakiś ładny dzwonek z czystym dźwiękiem i zadzwonić nim od progu – wprowadza on nową, świeżą energię do domu. Czyniąc to wszystko wizualizuj sobie, że to, co ciemne i niechętne opuszcza Twój dom, a na jego miejsce wchodzi światło i dobra, wzmacniająca energia. Rytuały te można wykonać samemu albo skorzystać z pomocy specjalistów.

W naszym mieszkaniu pomogło i dodało nam skrzydeł i rozpędu w nowych przedsięwzięciach. Powtarzamy to co jakiś czas, aby moc była z nami. Czego i Wam serdecznie życzę.Inni trafili tutaj szukając:

 • jak oczyścić dom ze złej energii
 • jak oczyścić mieszkanie ze złej energii
 • jak oczyscic dom
 • jak oczyscic mieszkanie
 • jak oczyścić dom z negatywnej energii
 • oczyszczanie domu ze złych energii
 • oczyszczanie domu z negatywnej energii
 • zła energia w mieszkaniu
 • jak okadzić mieszkanie
 • jak oczyscic dom ze zlych energii

Spodobało się? Podziel się z innymi

6komentarzy
Wiola - 25 kwietnia 2015

Witaj

Z ciekawoscia przeczytalam artykul o oczyszczaniu mieszkania.
Wierze w takie rzeczy, a jednak zgodzilam sie, zeby partner wybral mieszkanie.
Wybral , dwa pokoje i lazienke na poddaszu. Kuchnia wspolna. Na pierwszym pietrze mieszkaja 4 osoby, w tym jedna , ktora zbiera pieniadze za mieszkanie.
Kuchnia to tragednia, niby mamy dyzury, ale sa one takie po lepkach. Ja zaczelam tutaj chorowac.
Moje pytanie brzmi:
-czy da sie wedlug Ciebie oczyscic tylko nasze pomieszczenia? czy to cos da?
Co o tym sadzisz?

Pozdrawiam
Wioleta

Odpowiedz
  Eustachy - 18 kwietnia 2016

  Używałem kiedyś ziół do oczyszczania, teraz pomagam sobie harmonizatorem takim stacjonarnym, creatos. Łatwiej zasypiam i śpię spokojniej

  Odpowiedz
Pozytywna energia - 14 kwietnia 2016

Pozytywna energia tak samo jak negatywna jest wyczuwalna. Moze nie każdy to czuje, moze nie na każdego to działa, nie każdy sobie to uświadamia. Nie umiem powiedzieć na jakiej zasadzie to działa, ale działa naprawdę. Bardzo mnie uspokaja, pozwala zasnać i ogólnie dobrze się czuć stały odpromiennik bio info. oczyszcza to co jest złe wokół

Odpowiedz
  Andzelika - 14 lipca 2016

  Witam może ludzie wieża w to ale wstyd. Im się jest przyznać a ja znowu wieże że to istnieje bo ludzie sami sobie to sobie robią klutniami. Dlatego jest zła ene gia w domu. Ja w to wierzę bo sama to wyczulam i obsypuje mieszkanie solą..a do tego teraz zacznę z ryżem. Jak zaczęłam obsypywac można mieszkanie tak mi się i w moim zyciu polepszylo jak pisze teraz zaczynam z ryżem robić mieszankę. Dziekuje za podpowiedź

  Odpowiedz
Marco Polo - 13 czerwca 2016

żałuję że ludzie dalej traktują ten temat jak czarna magię ale myślę, że z czasem się to zmieni. Pozdrawiam użytkownika wyżej też znam te bio info i polecam!

Odpowiedz
ondzia - 4 października 2016

Moja mama zajmuje się takimi rzeczami, ale oczyszcza ze złej energii za pomocą światła i modlitwy 🙂

Odpowiedz
Kliknij tutaj aby dodać komentarz

Zostaw komentarz: