Jak wygląda profesjonalna konsultacja Feng Shui?

Wiele osób, które interesują się choć odrobinę tematem Feng Shui, szuka informacji na ten temat, próbuje samodzielnie zagłębić się w temat, zazwyczaj rozpoczyna i najczęściej kończy sprawę od kupienia żabki z pieniążkiem lub zdjęcia roześmianych delfinów wierząc głęboko, że to przyniesie im pełny portfel i szczęśliwy związek. Również decydując się na profesjonalną konsultację u eksperta, często oczekują informacji co gdzie postawić albo powiesić, żeby było dobrze albo lepiej. Można by – delikatnie rzecz ujmując – powiedzieć, że zaczynają od końca. W Feng Shui oczywiście istnieje coś takiego jak remedia (dzwonki, kryształy, figurki, obrazy), ale w porządkowaniu przestrzeni wg zasad Dalekiego Wschodu jest to przysłowiowa wisienka na torcie, niejakie dopełnienie zmian mających na celu usprawnienie przepływu pozytywnej energii przez nasz dom.

Ludzie korzystający z porad kompetentnego eksperta Feng Shui najczęściej są zdumieni faktem, iż profesjonalna konsultacja rozpoczyna się od kompleksowego wywiadu na temat obecnej sytuacji, historii rodziny czy firmy, wzajemnych relacji i powiązań członków rodziny (pracowników i szefostwa), a przede wszystkim jakie są oczekiwane zmiany, w jakim obszarze życia są najpotrzebniejsze. Nie ma czegoś takiego, jak uniwersalne (z punktu widzenia zachodniego) zasady Feng-Shui.

Rzetelny ekspert nie działa w sposób dyrektywny, wchodząc do pomieszczenia i mówiąc, co zabrać, co przestawić i gdzie powiesić obrazek „Żydka liczącego pieniądze”. Właściwie przeprowadzona ekspertyza Feng Shui odpowiada na konkretne zapotrzebowanie osób zlecających, podpowiadając im w jaki sposób przeorganizować przestrzeń w której żyją, aby im służyła i ich wzmacniała.

Zanim zamówisz ekspertyzę Feng-Shui zorientuj się, na czym będzie polegać, co wchodzi w jej zakres. W szczególności gdy chodzi o konsultację  Feng Shui dla firmy. Czy dostaniesz tylko zestaw gazetowych porad, czy komplet zaleceń opartych o Twoją aktualną sytuację życiową, wyznaczone cele i konkretną przestrzeń, w której przebywasz. Przecież chodzi o to, żeby Tobie i w Twoim otoczeniu było jak najlepiej, prawda?

Spodobało się? Podziel się z innymi

Kliknij tutaj aby dodać komentarz

Zostaw komentarz: